Yasenka Magnesij Effect 375 кесички

(0 оценки и коментари)

216 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Било кога, било каде

Микрогранули за директна употреба и растворање во уста.

Една вреќичка од производот содржи магнезиум и Б-комплекс витамини.

Магнеизумот допринесува за нормална функција на мускулите и нервниот систем.
Витамините Б2, Б6 и Б12 допринесуваат за нормална функција на метаболизмот за енергија и нејзино создавање. Го намалуваат уморот и исцрпеноста.
Ниацинот и фолната киселина допринесуваат за нормална психолошка функција, додека пантотенската киселина допринесува во нормалните ментални способности.

Magnezij EFFECT 375 микрогранулите е висококвалитетен додаток во исхраната за употреба без вода. Овој практичен начин на употреба – директно во устата е идеален за секојдневна употреба.

Составот на производот можете да го погледнете во опис.
Производот НЕ содржи глутен и лактоза

Нема на залиха

Пакување:
20 ќесички со микрогранули

Упатство за употреба:
Деца постари од 14 години и ворасни – една вреќичка на ден.
Содржината на вреќичката истресете ја директно во устата, по што гранулитет брзо и потполно ќе се стопат, без дополнителна течност. Препорачуваме содржината ја истресете во повеќе наврати.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Yasenka Magnesij Effect 375 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.