Форвита Анти-стрес (Mg + B6) капсули

(0 оценки и коментари)

176 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Идеална комбинација за ослободување од стрес и напнатост

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се препорачува при:

стрес
намален имунитет
зголемена физичка или психичка активност
зголемена иритабилност
небалансирана исхрана (еднолична исхрана, диети)
честа употреба на лекови за регулирање на столицата (лаксативи)
нередовен начин на живот (пушење, прекумерно пиење алкохол, кафе, чај)
лошо расположение и несоница
проблеми со концентрацијата и помнењето
мускулни грчеви
пред-менструален синдром
Магнезиум – минерал од витално значење, кој организмот не може сам да го синтетизира. Неопходен е за нормален клеточен раст, снабдување на клетките со енергија, активацијата на бројни ензими, правилно функционирање на нервниот, мускулниот систем, срцето и коските (ги помага процесите на формирање и ресорпција на коските).

Знаци на недостаток на магнезиум:

брзо заморување
грчеви на мускулите под коленото
кардиоваскуларни нарушувања
депресија, безволност
Витамин Б6 – неопходен за протеинскиот метаболизам на клетките, нормално функционирање на нервниот и имуниот систем, создавање на хемоглобинот во црвените крвни клетки.

Магнезиум и витамин Б6 се идеална комбинација бидејки кога се земаат заедно апсорпцијата на магнезиум е многу подобра.

СОСТАВ

1 филм-обложена таблета содржи: 50 mg магнезиум во форма на магнезиум лактат и 2 mg витамин Б6

ДОЗИРАЊЕ

Деца над 14 години и возрасни: 1-3 филм-обложени таблети на ден.

Во тек на бременост и доење: 1 филм-обложена таблета на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Анти-стрес (Mg + B6) капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.