ERBENOBILI MULTIMAGNESIO 60 таблети

(0 оценки и коментари)

1,149 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

МУЛТИМАГНЕЗИО ( 398,4 mg ) е додаток за исхрана на база на магнезиум, корисен минерал кој може да придонесе за нормална енергија на метаболизмот, како и на база на таурин и борон, кои придонесуваат за нормален енергетски метаболизам и го намалуваат заморот и исцрпеноста. Овој производ е совршена комбинација на модерната наука и најстарата билна традиција.

БЕЗ ГЛУТЕН!
ОТСУСТВО НА ПРОИЗВОДИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО! Vegan OK!
ОРГАНСКО ПРОИЗВОДСТВО! EU organic certification!
ПРОИЗВОДСТВЕН СЕРТИФИКАТ! Good Manufacturing Practice (GMP)!
МУЛТИМАГНЕЗИУМ: Таблети 60 – (500 мg), Нето тежина 30 гр.

Состојки:
Магнезиум глуконат, магнезиум оксид, магнезиум пидолат, магнезиум хлорид, anti-caking агенс: магнезиум цитерат, bulking агенс: микрокристална целулоза, таурин, магнезиум сулфат, anti-caking агенс: силициум диоксид, натриум борат.

Средна вредност на карактеристичните состојки:

Дневна доза VNR%*

Магнезиум 398,4 mg
Таурин 80 mg
Борон 0,33 mg
Начин на употреба:
Се советува да се земаат 2 – 4 таблети на ден.

Предупредувања:
Да се чува подалеку од дофат на деца помали од 3 години. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на храна не се наменети како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Датумот на истекување на рокот на траење, се однесува на производот правилно зачуван, во неотворен пакет.

Erbenobili е единствената компанија во светот каде магнезиумот се појавува во производот MULTIMAGNESIO во форма на дури пет различни соли, со што се обезбедува соодветна и модулирана апсорпција. Како единствен производ на пазарот, исто така содржи борон и таурин, два основни елементи кои го прават ефектот на магнезиум во вашето тело 100 проценти подобар од другите производи на пазарот. Зошто? Магнезиумот со таурин е напредна формула за општо подобрување на кардиоваскуларниот систем. И магнезиумот и тауринот се покажаа дека ја подобруваат работата на срцето, ја подобруваат чувствителноста на инсулин и ја инхибираат невромускулната ексцитабилност. Тие одржуваат избалансирано ниво на калциум во срцето, со што влијаат на контрактилноста и го штитат срцето од какви било проблеми предизвикани од преоптоварување на нивото на калциум во срцето.

Зошто велат дека магнезиумот е одличен меморија?

Според медицински студии, зголемувањето на нивото на магнезиум во мозокот може значително да ја подобри меморијата и учењето.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “ERBENOBILI MULTIMAGNESIO 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.