Dietpharm Магнезиум 300 шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

140 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со магнезиум и витамин Ц. Шумливи таблети со вкус на лимон

Нема на залиха

Магнезиумот допринесува за рамнотежа на електролитите, нормална функција на мускулите и нормално функционирање на нервниот систем

Витаминот Ц допринесува за намалување на уморот и исцрпеноста, како и за нормален при создавање на енергија.

Препаратот посебно се препорачува на лица кои се занимаваат со спорт и рекреација за нормална функција на мускулите и нервниот систем.

Производот е исто така наменет за лица кои чувствуваат умор и исцрпеност и недостаток на енергија.

Начин на употреба:

1 шумлива таблета на ден да се раствори во чаша вода (200 ml).

До колку се направи талог промешајте ја содржината и испијте ја.

Пакување:

20 шумливи таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Магнезиум 300 шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *