AmosVital Магнезиум 240mg шумечки таблети

(0 оценки и коментари)

129 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Диетален производ со вкус на портокал и додаток на бета каротин

Нема на залиха

Магнезиумот се наоѓа во сите клетки на нашиот организам. Поволно делува на нервниот и мускулниот систем, се грижи за здравјето на нашите заби, го намалува создавањето на жолчни и бубрежни камења, а исто така помага при слабо варење на храната. Се препорачува при нервоза, депресија и несоница, покачен крвен притисок, неправилна циркулација, мигренозни главоболки.

Состав: Магнезиум 240 mg

Употреба: 1 шумлива таблета се раствора во 250 ml чаша вода. Препаратот се препорачува и за дијабетичари.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “AmosVital Магнезиум 240mg шумечки таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.