Long Positive E17 Natural Energy

(0 оценки и коментари)

1,990 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Функција на производот:
Допринесува за значително зголемување на енергијата, подобрување на физичките и ментални
перформанси, ја зголемува издржливоста при интензивни вежби и спортска активност, го помага
процесот на опоравување и контрола на слободните радикали, го зајакнува имунолошкиот
систем, допринесува за намалување на стресот преку регулирање на надбубрежниот систем кој е
одговорен за контролирање на начинот на кој хормоните реагираат на физичкиот и ментален
стрес, го подобрува метаболизмот и врши детоксикација и прочистување на внатрешниот систем
во телото
За кого е наменет:
Млади и возрасни луѓе, професионални спортисти, рекреативци, луѓе со активен животен стил,
неактивни луѓе, постари лица и сите на кои им е потребна дополнителна енергија
Состав:
Адаптогени: Кордицепс, Ашваганда, Сибирски Женшен, Родиола и Шисандра; Овошје:
Боровинки, Црни Рибизли, Акаи, Капини, Малини и Јагоди; Кокосова Вода и Цвекло
Богат со:
Витамини, Минерали, Електролити, Антиоксиданти и Диететски Влакна
Што не содржи:
Додатен шеќер, глутен, лактоза, соја, кофеин и адитивни

Availability: instock
Бренд:Long Positive
Сподели:

Начин на употреба:
За возрасни се препорачува 8g ( 2-3 кафени лажички ) еднаш до два пати дневно. Да не се
конзумира во вечерните часови и да не се надминува препорачаната доза. Производот се
конзумира растворен во 200мл напиток ( жишка или ладна вода, смути, чај, јогурт )
Количина:
120g – 15 дози

Vegan, Vegetarian, Keto, Paleo

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Long Positive E17 Natural Energy”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.