KRKA VITAMIN D3 1000IU, 60 капсули

(0 оценки и коментари)

354 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Една капсула содржи 1000 IE Витамин Д (колекалциферол), сончогледово масло, желатин, глицерол. Витаминот Д3 (холекалциферол) е од суштинско значење за правилен развој и за одржување на здрави коски и помага во одржување на здрави заби.

Тој ја поддржува соодветната апсорпција на калциум и фосфор, одржувањето на точно ниво на калциум во крвта, како и учествува во процесот на клеточна делба.

Покрај тоа витаминот Д3 поддржува правилно функционирање на мускулите и имунолошкиот систем.

Шифра: VITD001
Availability: outofstock
Бренд:KRKA
Сподели:

Нема на залиха

Податоци за правилна употреба на граничниот производ

1 капсула дневно после оброк.

Бидејќи синтезата на витамин Д во човечката кожа во есен и зима е значително намалена поради помала изложеност на сонце, а во текот на летото количината на витамин Д произведена од телото може да биде недоволна поради широката употреба на козметика со УВ филтри, според препораките на експертите, се препорачува секојдневно да се зема витамин Д во износ од 1000 – 2000 ИЕ и во специјални случаи – 4.000 ИЕ.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “KRKA VITAMIN D3 1000IU, 60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.