KRKA Дуовит, 40 таблети

(0 оценки и коментари)

186 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дуовит се препорачуваат да се земат како превентивен додаток кога телото му се потребни поголеми количини на витамини и минерали.

Шифра: DUOVIT10
Availability: instock
Бренд:KRKA
Сподели:

Индикации

Дуовит се препорачуваат да се земат како превентивен додаток кога телото му се потребни поголеми количини на витамини и минерали. Со индикации, а особено:

  • бременост;
  • Периодот на доење;
  • Неисправни и / или неправилно оброци;
  • Зголемена физичка активност (како резултат на активни спортски или професионални активности на мајчин јазик).

Контраиндикации

Дуовит витамини и минерали е контраиндициран во случај на преосетливост на барем една компонента вклучени во неговиот состав.

Во врска со примената Дуовит кај децата, во форма на таблети витамини може да се дава на деца над 10 години.

Дозирање и начин на употреба

Дуовит (витамини и минерали), се препорачува да се земе еднаш дневно, по можност во утринските часови, по 2 таблети – 1 црвена и 1 сина.

Несакани ефекти

Дуовит витамини и минерали се добро поднесливи. Само во случај на преосетливост на која било компонента на лекот може да се развие алергиски реакции, понекогаш придружена со астма.

Предозирање при земање на препорачаната доза е невозможно. Но, значителен вишок доза може да предизвика главоболки, пореметувања на дигестивниот систем, развојот на хипервитаминоза А и Д

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “KRKA Дуовит, 40 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.