NOW Calcium Citrate 100 таблети

(0 оценки и коментари)

1,020 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети во високо биорасположлив калциум збогатен со витамин Д-2, магнезиум и цинк за здрави коски.

Калциум цитрат е лесно сварлива и апсорблива форма на калциум, минерал кој е неопходен за одржување на здравјето на коските. Витамин Д, магнезиум, цинк, бакар и манган се присутни во производот поради нивната есенцијална улога во метаболизмот на коските.

Поддршка на здравјето на коските

Синергетска формула за нормални коски со минерали и витамин Д-2

Високо биодостапен калциум

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО. Кошер.

Состав

Количина во 1 доза:  ( 2 таблети)

% на дневни  вредности

Витамин Д-2                                                       400 IU      100%

(од Ergocalciferol – растителен извор)

Калциум (од Калциум Цитрат)                    600 mg      60%

Магнезиум                                                          300 mg      75%

(од Magnesium Oxide и Magnesium Aspartate)

Цинк (од Amino Acid Chelate)                        15 mg        100%

Бакар (од Amino Acid Chelate)                         1 mg         50%

Манган (од Amino Acid Chelate)                      5 mg         250%

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 2 таблети дневно, поделени во дози, со храна.

Други додатоци: целулоза, Croscarmellose натриум, магнезиум стеарат (растителен извор), силика, стеаринска киселина (растителен извор) и растителна обвивка. Содржи соја (масло) (без-ГМО). Не е произведено со пченица, глутен, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Calcium Citrate 100 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *