Health Aid Kelp (Iodine) 240 таблети

(0 оценки и коментари)

1,106 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

HealthAid Кelp обезбедува аминокиселини, витамини, минерали и траги од елементи. Кеlp е особено богат со јод. Јодот придонесува за нормално производство на тироидни хормони, функциoнирање на тироидната жлезда, нормално функционирање на нервниот систем и одржување на нормална кожа. Додатокот на лисја од луцерка обезбедува природен извор на витамин А, Ц, Е & К и минерали како калциум, калиум, фосфор и железо.

3 таблети содржат:

Активна супстанција: Келп (јод) 900мг кој обезбедува јод 450µг, прав од лисја од луцерка 150мг,

Помошни супстанции: Средство за зголемување на волуменот (дибазичен-калциум фосфат), средство против згрутчување (стеарична киселина, магнезиум стеарат), акација гума, oбложување [поливинилпиролидон (ПВП)].

Шифра: KELP10
Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

ЗА ШТО СЕ УПОТРЕБУВААТ?

Потребни се за синтеза на тироидни хормони.
Придонесуваат за нормално функционирање на тироидната жлезда.
Корисни се за нормален развој на нервниот систем кај фетусот.
Корисни се за менструални грчеви.
Подобрување на развојот на мозокот.
Придонесуваат за одржување на добра дигестија и намалување на гасови и констипација.
Придонесуваат за зголемување на нивото на енергија.
Корисни се за апетитот и може да помогнат при слабеење благодарение на нивните стимулирачки својства за метаболизмот.

ЗА КОГО СЕ НАМЕНЕТИ?ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА:
Оние кои имаат проблеми со тироидната жлезда.
Оние кои сакаат да го одржат здравјето на тироидната жлезда како и целокупната благосостојба на организмот.
Оние кои се на програма за слабеење.
Луѓе кои сакаат да одржуваат здрав дигестивен систем.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА:
Возрасни и деца над 12 години: три таблети дневно со оброк. За време на бременост земајте само една таблета дневно со храна. Да не се пречекорува препорачаната дневна доза освен доколку тоа не е препорачано од соодветно квалификувано лице.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Kelp (Iodine) 240 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.