Immuno B – Имуно Б

(0 оценки и коментари)

609 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

СИРУП ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ КАЈ ДЕЦАТА, 150ml

Сируп со вкус на портокал кој помага за одржување на нормалното работење на имунолошкиот систем. Содржи природен витамин Ц од шипка, екстракт од корен од ехинацеа, цинк и бакар за природна одбрана на организмот кај најмалите.

Availability: outofstock
Ознака:
Сподели:

Нема на залиха

Зошто Immuno B?

  • Го зајакнува имунитетот со помош на витамин Ц, цинк и бакар
  • За деца од 6 месечна до над 6 годишна возраст
  • Со вкус на портокал

Пакување: 150ml

 

Што е Immuno B?
Сирупот Immuno B е додаток во исхраната за деца базиран на растителни екстракти и минерали. Неговите главни компоненти, витамин Ц, цинк и бакар, помагаат во нормалното функционирање на имунолошкиот систем.

Предности на Immuno B
Децата ќе го обожуваат овој сируп со вкус на портокал што ќе им го зајакне имунолошкиот систем. Содржи цинк, бакар и природен витамин Ц од екстракт од плод од шипинка за да се зголеми внесот на овие состојки и да се дополнат дневните потреби на бебињата и децата, според возраста, за да бидете сигурни дека вашето најмило е постојано заштитено.

За кого е Immuno B?
Наменет е за деца од 6 месечна до над 6 годишна возраст.

 

Употреба
Се препорачува да се земаат следните дози, како чист сируп или растворен во вода или други пијалоци, наутро веднаш по будење или навечер пред легнување, според возраста:

  • 6 месеци – 1 година: 3ml, 1-2 пати дневно
  • 1-3 години: 3ml, 2-3 пати дневно
  • 3-6 години: 5ml, 1-2 пати дневно
  • над 6 години: 5ml, 2-3 пати дневно.

Се препорачува консултација со лекар за употреба кај деца под 3 годишна возраст.

 

Нутритивни вредности

Количини за деневна препорачана доза
15ml (16,08g)
Сув екстракт од плод од шипинка64,4mg
витамин Ц45mg (56,2% ПВ*)
Сув екстракт од корен од ехинацеа450mg
ехинакозиди18mg
Цинк6mg (60% ПВ*)
Бакар0,6mg (60% ПВ*)

*ПВ – препорачан дневен внес

 

Состав

СИПА-ПИОКА (сируп од маниока), деминерализирана вода, концентриран сок од портокал, сув екстракт од плодови на шипинка (Rosa canina L.) титриран до 70% витамин Ц, сув екстракт од корен од ехинацеа (Echinacea angustifolia DC.), титриран до 4% ехинакозиди, цинк глуконат, бакар глуконат, вкус на портокал, средство за закиселувње (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Immuno B – Имуно Б”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.