Immun Action – Зајакнување на имунитет

(0 оценки и коментари)

999 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

КАПСУЛИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ, 60

Капсулите Immun Action се 100% природен препарат на база на растителни екстракти, кој ја поддржува природната одбрана на организмот. Ги активира природните одбранбени механизми на организмот, особено против болести и воспаленија на дишните патишта, го намалува времетраењето на типичните зимски заболувања, го поттикнува побрзото закрепнување од грип и има позитивен ефект во случај на вирусни релапси.

Availability: instock
Сподели:

Зошто Immun Action?

  • Поддршка на природната одбрана на организмот
  • Го намалува времетраењето на настинката и грипот
  • Природен препарат на база на растителни екстракти
  • Во растителна капсула погоден за вегетаријанци

 

Што е Immun Action?

Immun Action е додаток во исхраната за помош на природната одбрана на организмот базиран на ехинацеа (Echinacea angustifolia), табебуја (Tabebuia avellanedae), андрографис (Andrographis) и мачкина шепа (Uncaria tomentosa), состојки кои се користат за лечење на многу здравствени нарушувања, меѓу кои и настинки и грип, и кои служат за природно подобрување на имунитетот. Ферментираната папаја и грејпфрут го комплетираат производот благодарение на нивното антиоксидативно дејство. Физиолошките ефекти врз природната одбрана на додатокот Immun Action беа тестирани на Универзитетот во Торино и објавени од престижното научно списание „Colorectal desease“ и достапни во базата на податоци на Pubmed.

Предностите на Immun Action

Immun Action е природен препарат за поддршка на природната одбрана на телото. Ги активира природните одбранбени механизми на организмот, особено против болести и воспаленија на дишните патишта. Исто така го намалува времетраењето на типичните зимски заболувања, го поттикнува побрзото закрепнување од грип и има позитивен ефект во случај на вирусни релапси. Ја подобрува отпорноста на организмот од агресија на сите патогени во превентивен клуч (неспецифична имунолошка индукција) и ја зголемува имунолошката одбрана на балансиран начин. Покрај тоа заштитува од оксидативно оштетување и ги неутрализира вишокот на слободни радикали со оптимизирање на функциите на ендогениот антиоксидантен систем.

За кого е Immun Action?

За оние кои сакаат да го заштитат организмот, особено во постудената сезона, како и во периоди на интензивен физички стрес, и да ја поддржат природната одбрана на телото и функционалноста на горниот респираторен тракт.  Може да се зема и подолго време, но не повеќе од 3 непрекинати месеци. Не се препорачува за бремени жени.

 

Употреба

Препорачуваме да се зема помеѓу оброците со многу вода:
– 2 капсули дневно, како поддршка за организмот;
– 3 капсули дневно, во постудените периоди и пероиди на интензивен физички стрес
.

 

Нутритивни вредности

Количини за препорачани дневни дози: 2 капсули 3 капсули
Сув екстракт од кора од табебуја 159,1mg 238,6mg
нафтокинони 4,8mg 7,2mg
Кора од мачкина шепа во прав 159,1mg 238,6mg
Корен на ехинацеа во прав 118,1mg 177,1mg
Сув екстракт од изданок од 118,1mg 177,1mg
андрографолиди 11,8mg 17,7mg
Сув екстракт од корен на ехинацеа 77,1mg 115,6mg
ехинакозиди 77,1µg 115,6µg
Сув екстракт од семе од грејпфрут 75,4mg 113,2mg
биофлавоноиди 37,7mg 56,6mg
Ферментиран плод од папаја во прав 36,1mg 54,1mg
Сув екстракт од кора од мачкина шепа 36,1mg 54,1mg
алкалоиди 1,1mg 1,6mg

Состав

Сув екстракт од кора од табебуја (Tabebuia avellanedae) титриран до 3% нафтокинони, прав од кора од мачкина шепа (Uncaria tomentosa), прав од корен од ехинацеа (Echinacea angustifolia), сув екстракт од изданок од андрографис (Andrographis) титриран до 10% андрографолиди, сув екстракт  од корен на ехинацеа (Echinacea angustifolia) титриран до 0,1% ехинакозиди, сув екстракт од семе од грејпфрут (Citrus paradisi) титриран до 50% биофлавоноиди, цредство против згрутчување (магнезуим стеарат), прав од ферментиран плод од папаја (Carica papaya), сув екстракт од кора од мачкина шепа (Uncaria tomentosa) титритан до 3% алкалоиди, обвивка (растителна капсула – хидроксипропилметил целулоза).

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Immun Action – Зајакнување на имунитет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.