Health Aid Chromium Picolinate 1800μg 60 таблети

(0 оценки и коментари)

1,000 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Chromium picolinate игра клучна улога во метаболизмот на масти и јаглени хидрати, а исто така помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Идеален е за користење во состојба на преддијабет, со што може да ја ублажи прогресијата на дијабет и дијабет асоцирани состојби.

Состав: Chromium Picolinate 1800μg, which provides Chromium (elemental) 200μg.

Availability: instock
Ознака:
Бренд:Health Aid
Сподели:

Хромот е микроелемент кој доаѓа во неколку различни форми, но најчесто како полиникотинат или пиколинат. Хром пиколинатот е посоодветна форма затоа што неговата биорасположливост е поголема, тој е побезбеден и постабилен за употреба.

На телото му треба хром за правилен раст и развој и подобрување на општото здравје. Тој игра клучна улога во метаболизмот на масти и јаглени хидрати, а исто така помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

Хромот е витална комопонента на глукоза толеранс факторот (ГТФ). ГТФ функционира заедно со инсулинот за да го стабилизира нивото на глукозата во крвта, го помага искористувањето на глукоза од страна на клетките и гликоген синтезата. Идеален е за користење во состојба на преддијабет, со што може да ја ублажи прогресијата на дијабет и дијабет асоцирани состојби. Дејството на хром пиколинатот се изедначува со она на метформинот.

Во Chromium picolinate таблетите на HealthAid активната супстанција е во форма што лесно се апсорбира со што се постигнува оптимален бенефит.

Состав: Chromium Picolinate 1800μg, which provides Chromium (elemental) 200μg.

ЗА КОГО СЕ НАМЕНЕТИ?
Лицата кои што страдаат од дијабетес
Лицата кои што следат програма за губење на тежината
Лицата кои не внесуваат доволно хром во исхраната
Луѓе кои што имаат проблем со срцето
Оние кои што сакаат да го намалат нивото на холестерол и маснотии
Оние кои што сакаат да имаат нормален крвен притисок и здраво срце.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА

Возрасни и деца постари од 12 години по една таблета дневно. Да не се пречекорува препорачаната дневна доза освен доколку тоа не е препорачано од соодветно квалификувано лице.

Капсулите се без додатоци на глутен, брашно, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и вкусови.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Chromium Picolinate 1800μg 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.