Hedera Vita Анти-акне серум

(0 оценки и коментари)

360 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

За масна и кожа склона кон акни

Концентриран серум заснован на активен принцип добиен од смола од приморски бор. Стимулира биосинтеза и регенеративни процеси на кожата и ткивата. Намалува воспалување и стимулира природна одбрана на кожата.

Availability: outofstock
Категорија:
Бренд:Hedera Vita
Сподели:

Нема на залиха

Синергиското делување на оваа состојка, витамин Б, екстрактот од алое, маслото од чајно дрво и други драгоцени состојки кои се наоѓаат во составот на овој серум даваат исклучително ефективен третман на акните.
Билни активни состојки: Смола од приморски бор, природна хијалуронска киселина, ароматично масло од чајно дрво, витамин Ф, алантоин, ментол и биолошки конзерванс.

Првите резултати се видливи за неколку денови*, а најдобар ефект се постигнува со континуирана употреба и во комбинација со останатите производи од оваа колекција.

Пакување:
30мл

Начин на употреба:
Во мала количина се нанесува наутро и навечер на претходно исчистено лице, рамена, деколте и грб.
Направете нежна масажа и оставете го да делува.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Hedera Vita Анти-акне серум”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.