Health Aid Kids Omega сируп

1,840 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

KidzOmega Liquid претставува сируп кој е одличен извор на есенцијалните ЕПА и ДХА омега 3 масни киселини со вкус на шумски плодови. Витамините А, Д, Е заедно со фолната киселина овозможуваат правилен развој на мозокот на детето и ја подобруваат неговата целокупна здравствена состојба.

KidzOmega Liquid претставува сируп кој е одличен извор на есенцијалните ЕПА и ДХА омега 3 масни киселини со вкус на шумски плодови. Витамините А, Д, Е заедно со фолната киселина овозможуваат правилен развој на мозокот на детето и ја подобруваат неговата целокупна здравствена состојба.

Витамините А, Ц, и Д придонесуваат за нормална функција на имуниот систем. DHA придонесува за нормална функција на мозокот, а фолната киселина придонесува за нормално создавање на крвни елементи.

Рибиното масло во производите на HealthAid потекнува од најчистите мориња и практично е незагадено.

Состав во 10ml: Vitamin A(1333iu) 400μg, Vitamin D(200iu) 5μg, Vitamin E (9iu, natural) 6mg, Vitamin C 12.5mg, Folic Acid 50μg, Fish Oil concentrate 1021.5mg, which provides: EPA 200mg, DHA 150mg, Whild Berry Concentrate 555mg.

Не се препорачува за хемофиличари. Пред употреба советувајте се со лекар доколку употребувате анти коагуланти.

Овој производ содржи рибино масло и соја.

Не содржат квасец, глутен, пченица, млечни состојки, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми

Деца од 1-12 години една кафена лажица (5ml) на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице