Health Aid Kids Omega сируп

(0 оценки и коментари)

1,861 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

KidzOmega Liquid претставува сируп кој е одличен извор на есенцијалните ЕПА и ДХА омега 3 масни киселини со вкус на шумски плодови. Витамините А, Д, Е заедно со фолната киселина овозможуваат правилен развој на мозокот на детето и ја подобруваат неговата целокупна здравствена состојба.

Availability: outofstock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Нема на залиха

KidzOmega Liquid претставува сируп кој е одличен извор на есенцијалните ЕПА и ДХА омега 3 масни киселини со вкус на шумски плодови. Витамините А, Д, Е заедно со фолната киселина овозможуваат правилен развој на мозокот на детето и ја подобруваат неговата целокупна здравствена состојба.

Витамините А, Ц, и Д придонесуваат за нормална функција на имуниот систем. DHA придонесува за нормална функција на мозокот, а фолната киселина придонесува за нормално создавање на крвни елементи.

Рибиното масло во производите на HealthAid потекнува од најчистите мориња и практично е незагадено.

Состав во 10ml: Vitamin A(1333iu) 400μg, Vitamin D(200iu) 5μg, Vitamin E (9iu, natural) 6mg, Vitamin C 12.5mg, Folic Acid 50μg, Fish Oil concentrate 1021.5mg, which provides: EPA 200mg, DHA 150mg, Whild Berry Concentrate 555mg.

Не се препорачува за хемофиличари. Пред употреба советувајте се со лекар доколку употребувате анти коагуланти.

Овој производ содржи рибино масло и соја.

Не содржат квасец, глутен, пченица, млечни состојки, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми

Деца од 1-12 години една кафена лажица (5ml) на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Kids Omega сируп”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.