Health Aid Cysticare 60 таблети

920 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

HealthAid® Cysticare® таблетите се специјално формулирани со користење на природни билни екстракти со врвен квалитет кои се рафинирани и прочистени за максимална апсорпција и искористување од страна на организмот. Нова формула која е богата со магдонос и смрека. Формулацијата содржи дополнително екстракт од брусница, витамин Ц, цитрус биофлавоноиди.

HealthAid® Cysticare® таблетите се специјално формулирани со користење на природни билни екстракти со врвен квалитет кои се рафинирани и прочистени за максимална апсорпција и искористување од страна на организмот. Нова формула која е богата со магдонос и смрека. Формулацијата содржи дополнително екстракт од брусница, витамин Ц, цитрус биофлавоноиди.

Состав: Vitamin C 160mg, Potassium 300mg, Citrus Bioflavonoids 100mg, Cranberry Extract (25:1) 40mg, Parsley Leaf Extract (4:1) 200mg, Juniper berry Extract (4:1) 200mg.

Лица над 14 годишна возраст, по една таблета дневно со оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза освен ако за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

Внимание:

Побарајте професионален совет пред да го употребите овој додаток ако сте бремена или доите.

** без квасец, глутен, пченица, млеко, соја, шеќер, сол

** без вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.