FREYHERR Cannabis extract (пакуван во 2 пластични патрони/диспензери од по 5 ml)

2,500 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

FREYHERR екстракт од коноп, содржи: 12% CBD (канабидиол), ниски концентрации на CBN (канабинол), CBG (канабигерол) и нивните карбоксилини соединенија, комплетен спектар на канабиноиди во траги, THC (9-делта-тетрахидроканабинол) во количини помали од 0,2%, терпени и други природни компоненти. Не содржи вештачки ароми, конзерванси и други адитиви.

Предности:
• 100% органски CBD (cannabidiol) екстракт
• Комплетен спектар на канабиноиди од растението Cannabis Sativa L.
• Широк спектар на терапевтски ефекти:
− хронична болка, мускулни спазми,
− анксиозност, состојби на стрес, депресија,
− подобрување на имунитетот и работата на срцето,
− одржување на балансот на цревната флора,
− превенција од кардиоваскуларни заболувања,
− регулирање на покачени концентрации на липиди и холестерол во крвта,
− регулирање на покачени концентрации на гликоза во крвта,
− гадење и повраќање посебно за време на хемотерапија кај малигни заболувања,
− позитивни ефекти од употреба на CBD се манифестираат и при малигни заболувања, мултиплекс
склероза, ХИВ и епилептични напади
• Cannabis со потекло од Германија
• Без психоактивно дејство
• Прецизно дозирање, достапен во иновативен и високо прецизен диспензер за орална и надворешна
администрација (0.01 ml прецизност)

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.