Форвита Остео (Ca + D3) x30 таблети

(0 оценки и коментари)

182 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

ЗА ЗДРАВИ КОСКИ И ПРЕВЕНЦИЈА НА ОСТЕОПОРОЗА

Калциумот е минерал кој е влегува во состав на коските и забите. Основен предуслов за здрави коски е задоволително ниво на калциумот во организмот.

Калциумот во комбинација со витамин Д3 помага во одржување на структурата и густината на коските која нормално се намалува со возраста, посебно кај жените во периодот на менопауза.

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

СОСТАВ

1 филм-обложена таблета содржи:

Калциум 600 mg (во облик на калциум карбонат)
Витамин Д3 400 IE

ДОЗИРАЊЕ

1 филм-обложена таблета 1 на ден, после јадење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Остео (Ca + D3) x30 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.