Vitabiotics Pregnacare conception таблети x30

(0 оценки и коментари)

1,000 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Производителите на Pregnacare, водечки суплемент за бремени жени во Обединетото Кралство, го имаат произведено Pregnacare Conception специјално формулиран за да им помогне во издршка на здраво зачнување на жените кои закаат да забременат.

Availability: outofstock
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Нема на залиха

Експерт за исхрана при бременост

Кога веќе сте одлучиле да забремените, треба да го подготвите вашето тело со обезбедување на здрава исхрана и здрав начин на живот и да ги зголемите шансите за целосно зачнување. Pregnacare Conception претставува формула која е развиена врз основа на студии ширум светот и истите покажуваат дека одредени хранливи материи може да играат важна улога во помош да се изградат хранливи резерви и да бидете подготвени за бременост и да обезбедите добро репродуктивно здравје.
Pregnacare Conception обезбедува внимателно избалансирана сеопфатна формулација на микронутриенти вклучувајќи специфични хранливи материи како инозитол, L-аргинин, N-ацетил цистеин и селен. Формулата исто така вклучува и витамин Б12 и фолна киселина од 400mcg, точната препорачлива количина од Министерството за здравство.

Идеален за сите жени за да помогне во изградбата на хранливи резерви пред забременувањето.
Хранливи материи и витаминска формула, 100% БЕЗ ДРОГИ И ХОРМОНИ.
Формулата вклучува клучни хранливи елементи:
Препорачани нивоа на фолна киселина

Pregnacare Conception обезбедува 400mcg фолна киселина, точното ниво кое се препорачува од страна на Министерството за здравство за сите жени кои се обидуваат да забременуваат. Дополнителнниот внес на фолна киселина го зголемува мајчиниот статус на фолна киселина *. Нискиот мајчин статус на фолна киселина е фактор на ризик за развој на дефекти на невралната туба кај фетусот во развој. Исто така игра важна улога во процесот на клеточната делба, фолната киселина, исто така, придонесува за раст на мајчиното ткиво за време на бременоста.

Репродуктивно здравје кај жените

Одредени хранливи материи може да играат важна улога во помагање на одржување на репродуктивното здравје кај жените. Pregnacare Conception се состои од цинк, што придонесува за нормална плодност и репродукција додека витаминот Б6 придонесува за регулирање на хормонската активност. Формулата исто така вклучува и витамин Б12, железо, магнезиум и витамин Д 15mcg кои имаат улога во процесот на клеточната делба.

Сеопфатна нутритивна поддршка

Pregnacare Conception се состои од целокупна поддршка на дополнителни хранливи материи, вклучувајќи биотин и бакар кои придонесуваат за нормално ослободување на енергија и железо, што придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем како и нормално формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин. Витамините Б6 и Б12, исто така, се важни за одржување на нормално функционирање на нервниот систем. Формулата исто така вклучува и други клучни хранливи материи; L-аргинин, инозитол, N-ацетил цистеин и бета-каротен.

Месечен циклус и зачнување

Дали знаете дека некои жени можат да имаат неправилни циклуси кога земаат контрацептивни пилули, што може да трае и до шест месеци? Менструалниот циклус исто така може да биде нарушен од страна на губење на тежината, зголемување на телесната тежина, прекумерна количина на вежбање, физичко или емоционално вознемирување.

Доколку имате одложување на вашиот месечен циклус, тоа не мора да значи дека сте бремени, се препорачува да се земе тест за бременост и да се консултирате со стручно лице. Pregnacare Conception претставува хранливи материи базирани на истражувачка формула без дроги или хормони. Доколку вашиот месечен циклус не е редовен, ви препорачуваме да се консултирате со вашиот лекар или здравствено стручно лице.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Pregnacare conception таблети x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.