NOW Methyl Folate 1000 mcg / 90 таблети

(0 оценки и коментари)

1,640 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Метаболички активен фолат со супериорна биорасположливост.

Бренд:NOW
Сподели:

Ко-ензим на Б витамини

Метаболички активен фолат

Супериорна биорасположливост

Methyl Folate е биолошки активнa, природнa форма на фолат кој се користи за фундаментални функции на организмот како нормална клеточна делба и синтеза на невротрансмитери и ДНК. За разлика од редовната фолна киселина, Methyl Folate е докажано дека навлегува во крвно-мозочната бариера, каде што помага да се поддржи невролошкото здравје. Quatrefolic® е патентирана форма на Methyl Folate со докажана супериорна биорасположивост во споредба со фолната киселина од прехрнбените извори.

Состав

Количина во 1 доза: (1 таблета)

% на дневни вредности

Фолат [1000 mcg (6S)-5-MTHF**]     1667 mcg DFE                  417%

[од Quatrefolic® (6S)-5-MTHF** Glucosamine Salt]

Препорака за употреба: Земете 1 таблета дневно, со храна.

Други додатоци: целулоза, стеаринска киселина (од растителен извор) и силика.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.

Предупредување: Само за возрасни. Стари лица и лица со слаба апсорпцијата на витамин Б-12, често треба да го проверуваат статусот на витаминот Б-12 кога го земаат овој производ во високи дози, бидејќи фолната киселина го маскира недостатокот на витамин Б-12. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено фенобарбитол, фенитоин, примидон и метотрексат) или имате некаква медицинска состојба (особено секоја состојба која вклучува малапсорпција на хранливи материи). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитајте го упатството бидејќи содржи важни информации за Вас. Овој граничен производ се издава без рецепт. И покрај тоа, треба да го употребувате претпазливо за да Ви биде повеќе од корист.

Чувајте го упатството. Советувајте се со Вашиот фармацевт ако Ви се потребни дополнителни податоци.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Methyl Folate 1000 mcg / 90 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *