Форвита Феме фолна киселина 0.4mg

(0 оценки и коментари)

264 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Folic acid 0,4 mg

ЗА БРЕМЕНИ ЖЕНИ И ЗА ОНИЕ КОИ ПЛАНИРААТ БРЕМЕНОСТ

Availability: outofstock
Бренд:Replek
Сподели:

Нема на залиха

Фолната киселина припаѓа на групата Б витамини. Таа е важна за синтезата на нуклеопротеини, аминокиселини и крвни клетки. Потребата за фолна киселина се зголемува за време на бременоста поради тоа што е неопходна за нормален развој на ‘рбетот, мозокот и черепот на нероденото бебе.

Секојдневната употреба на ФОРВИТА® ФЕМЕ води кон намалување на ризикот од срцеви болести, мозочен удар и други потешки заболувања.

СОСТАВ

1 таблета содржи:

Фолна киселина 400 μg
ДОЗИРАЊЕ

1 таблета на ден по јадење
Се препорачува таблетите да се земаат во тек на целата бременост, посебно во првиот триместар.

ПАКУВАЊЕ:

30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Феме фолна киселина 0.4mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.