Bionika ЕлОва ќесички со миоинозитол и фолна киселина

(0 оценки и коментари)

920 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За жени кои планираат бременост и поддршка на бременоста во првото тромесечие. Ќесички за директна употреба

Шифра: ELOVA10
Availability: instock
Бренд:Bionika
Сподели:

Мио-инозитол и фолна киселина

ШТО Е ЕЛОВА?

Елова е додаток на исхрана со кој се обезбедуваат препорачаните дневни дози на миоинозитол и фолна киселина. Дополнителното земање на фолна киселина го зголемува статусот на фолна киселина кај мајката. Нискиот статусот на фолати кај мајката е фактор на ризик во развојот на дефекти на невралната туба кај фетусот во развој. Жени кои планираат бременост треба да консумираат дополнителна фолна киселина од 400 μg дневно најмалку еден месец пред зачнување.

Состојки

Дневна доза (2 кесички)

Мио-инозитол 4 g

Фолна киселина 400 µg (200% ПДД*)

*ПДД – препорачана дневна доза

СОСТАВ

Мио-инозитол, полнило: растворлив пченкарен декстрин, арома: природна арома портокал, средство за регулирање на киселост: лимонска киселина, средство против згрутчување: силициум диоксид, фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина).

ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ НА ЕЛОВА

Препорачано дневно дозирање на ЕлОва е 2 ќесички на ден / 12 часа, далеку од оброците, да се истурат директно во уста или да се растворат во вода, во времетраење од најмалку 3 месеци.

КОГА Е НАЈДОБРО ДА СЕ ЗАПОЧНЕ ДА СЕ ЗЕМА ЕЛОВА?

Препорака е да се зема ЕлОва во времетраење од најмалку 3 месеци. ЕлОва е најдобро да се зема до вториот триместар на бременоста.

ПАКУВАЊЕ

ЕлОва содржи 30 еднодозни ќесички со ородисперзибилен прашок. Ќесичките се спакувани во картонска кутија со упатство

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Bionika ЕлОва ќесички со миоинозитол и фолна киселина”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.