Erba Vita Happy Age Дневна и ноќна формула за менопауза, 60 таблети

865 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Erba Vita Happy Age Day and Night е додаток на храна формулиран да помогне во природната транзиција кон менопауза.

Erba Vita Happy Age Day and Night е додаток на храна базиран на растителни екстракти, витамини и минерали индицирани да ја промовираат благосостојбата на жените за време на менопаузата. Производот го намалува чувството на физички и ментален замор, го промовира нормалното функционирање на нервниот систем и придонесува за одржување на структурата на коските.

Нема на залиха

Happy Age ден и ноќ е додаток во исхраната, составен од таблети за ден и таблети за ноќ.

Таблетата за ден е на база на:

 • Црн кохош и црвена детелина кои придонесуваат за одржување на нормална менопауза
 • Мака која е корисна во поддршка на телото во случај на физички и ментален замор
 • Калциум и витамин К2, кои придонесуваат за оддржување на нормални коски
 • Сув екстракт од семе на соја
 • Кинески сладок компир
 • Коњско опавче
 • Витамин Д3 и витамин Б6

Таблетата за ноќ е на база на:

 • Збогатена е со магнезиум, кој придонесува за нормална функција на нервниот систем
 • Валеријана која придонесува за релаксација
 • Фосилизиран корален калциум
 • Сув екстракт од семе на соја
 • Црн кохош
 • Кинеска ангелика

Како функционира Erba Vita Happy Age Day and Night?
Erba Vita Happy Age Day and Night е додаток на храна формулиран во две различни таблети кои треба да се земаат соодветно во текот на денот и навечер. Придобивките од земањето на двете таблети се:

 • Дневна таблета, корисна за борба против менопаузалните нарушувања благодарение на присуството на Црн Кохош, Диоскореа и Црвена детелина; корисни за поддршка на телото во случај на физички и ментален замор поради присуството на Маца; индициран за физиолошко одржување на структурата на коските благодарение на присуството на калциум и витамин К2;
 • Ноќна таблета, позитивно влијае на нормалното функционирање на нервниот систем благодарение на присуството на магнезиум; промовира физиолошки релаксирачки ефект поради присуството на валеријана.

Начин на употреба и дозирање
Се препорачува да се земе една таблета на ден наутро и една таблета навечер непосредно пред спиење, со многу вода.

Предупредувања и контраиндикации
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Додатоците не се наменети како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.
Да се ​​чува подалеку од дофат на деца под 3 години.

Состојки и состав
Соја, диоскореа, црвена детелина, црна кохош, мака, калциум, витамин К2, витамин Д3 и витамин Б6 (дневна таблета), валеријана, соја, црна кохош, кинеска ангелика, калциум и магнезиум (ноќна таблета)

Пакување: 60 таблети

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.