Erba Vita Colic Baby Syrup, 150 ml

664 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток на храна во течна форма на база на растителни екстракти, со пријатен вкус и практична мерна чаша.

Coli-B е додаток на храна базиран на растителни екстракти. Мелиса, камилица и анасон се корисни за промовирање на физиолошката елиминација на цревните гасови.

Производите на Erba Vita Junior Line потекнуваат од медицинските и научните истражувања и се стручно формулирани за да дадат поефективен одговор и да го следат детето во сите фази на раст, надоместувајќи ги нутритивните недостатоци и решавајќи ги најчестите проблеми. Coli-B е без алкохол и има пријатен вкус погоден за деца.

Нема на залиха

Општ опис
Coli В кај доенчињата генерално се појавуваат во првите месеци од животот и се манифестираат со возбуда и плачење, предизвикани од надуеност и непријатност во цревата. Проценките велат дека секое трето дете има колика. Тие не се поврзани со гладот, туку со болката предизвикана од надуеност, а силните врисоци и напади на плачење што ги предизвикуваат се разликуваат од вообичаеното плачење кај децата.

Понагласено се манифестира по оброкот, најчесто во вториот дел од денот, до доцна навечер, кога детето почнува да вреска и клоца, да ги стега тупаниците и да гримаси од болка. Стомакот на малото се чувствува напнат и испушта некои звуци произведени од цревните гасови.

За ублажување на чувството на непријатност предизвикано од колика, се препорачува нежно да се масираат стомакот и грбот на детето, да се нанесат топли крпи на стомакот и, можеби, исхраната на мајката, која избегнува одредени намирници кои поттикнуваат колика кај детето.

Природни производи, хербални сирупи и хомеопатски препарати се индицирани за смирувачки колика. Истовремено, важно е бебето да се држи и да се ниша, за да се чувствува безбедно и смирено.

Coli B е додаток на храна со висока содржина на активни состојки од растително потекло, кој го фаворизира физиолошкото елиминирање на цревните гасови.

Начин на употреба:

Во зависност од возраста, после главните оброци се препорачуваат следните количини:

0-1 месец: натопете ја цуцлата во сируп толку често колку што е потребно или после доење
1 месец-1 година: до 5 ml, 1-2 пати/ден
1-5 години: до 5 ml, 2-3 пати/ден
над 6 години: до 10 ml 2-3 пати/ден.
Бидејќи е природен производ, може да има наслаги на дното на шишето кои не го загрозуваат квалитетот на производот.

По отворањето се чува во фрижидер и се консумира во рок од 30 дена.

ОПШТИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Вид на администрација

Орален пат

Вид

Сируп

Се користи за

Дигестивниот систем

Главна состојка

Растителен екстракт Цвеќиња од вар Екстракт од камилица

Својства
Природни

Содржина на пакувањето

1 x сируп

Количина150 ml

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.