Dr.Nature Total fresh – 60 капсули

1,815 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Dr. _ Nature Total fresh е уникатна природна формула за природно чистење на организмот од токсини и штетни материи, неутрализирање на непријатните мириси, последици од: нездрава исхрана, јадење зачинета храна, пушење, недостаток на физичка активност, дехидрација, работа во загадена, токсична средина, зголемен стрес, пародонтални проблеми, земање одредени лекови, сенилни мириси како резултат на староста.

Секоја капсула содржи: екстракт од Agaricus bisporus – 200 mg, екстракт од семе од грозје – 200 mg (40%, 80 mg) олигомерни проантицијанидини (OPC), хлорофилин – 100 mg, витамин Ц – 50 mg, цинк – 10 mg, бацил коагуланс – 5 mg , фолна киселина – 200 μg.

Шифра: 30058
Availability: instock
Бренд:Dr.Nature
Сподели:

Dr.Nature препорачува за:

Природно чистење на телото од токсини.
Заштита на забите и непцата од бактерии кои предизвикуваат лош здив.
Неутрализација на непријатниот мирис на кожата.
Обезбедување свежи стапала, пазуви и гениталии.
Подобрување на дефекацијата и намалување на мирисот на измет и урина.
Кога згура и токсини се акумулираат во цревата
Подобрување на цревната микрофлора
Подобрување на апсорпцијата на хранливи материи
Начин на употреба: 1 капсула дневно

Екстрактот Agaricus bisporus има одлично дејство за елиминирање на непријатните мириси, кои се должат на присуството на испарливи сулфурни соединенија – главно водород сулфид и метил меркаптан во дебелото црево. Полифенолите и флавоноидите се комбинираат со меркаптани (органски сулфурни соединенија) и амини (деривати на амонијак со атом на азот) за да формираат хемикалии без мирис и да ги контролираат непријатните мириси од различни супстанции. Откриено е дека внесувањето на екстракт од Agaricus bisporus нуди ефикасен начин за подобрување на квалитетот на столицата, намалување на мирисот на телото без да влијае на состојбата на гастроинтестиналниот тракт и намалување на нивото на амонијак во крвта. Во исто време ги зголемува колониите на „добри“ бактерии во цревата, кои обезбедуваат поволна цревна флора.

Екстрактот од семки од грозје во Dr. Superformula. Nature Total fresh го подобрува дејството на екстрактот од Agaricus bisporus. Кога се администрираат заедно, олигомерните проантицијанидини (OPCs) во семките од грозје, силни антиоксиданси, предизвикуваат намалување на нивото на гнили производи во цревата, што може да биде поврзано со промена на бројот на Bifidobacterium и Enterobacteriaceae.

Хлорофилинот е природен дериват на хлорофилот кој полесно се апсорбира од телото. Има моќни антиоксидантни својства благодарение на порфиринскиот прстен со јон на магнезиум, кој делува како пресретнувач на канцерогените токсични молекули во гастроинтестиналниот тракт и респираторниот систем, се врзува за нив и ги отстранува од телото. Тоа е едно од најефикасните средства за елиминирање на телесните мириси со апсорпција на супстанциите што ги предизвикуваат и нивно носење од телото преку изметот. Дејствува „однатре“, природно чистејќи го телото, намалувајќи ги гнилосните процеси, уништувајќи ги микробите и „лошите“ бактерии, одржувајќи киселинско-алкална рамнотежа. Има силно антибактериско дејство и спречува колонизација на бактерии во устата кои предизвикуваат лош здив. Витаминот Ц, моќен антиоксиданс, исто така делува на сличен начин, спречувајќи формирање на наслаги и појава на инфекции на непцата. Стоматолошките студии покажуваат дека лошиот здив често се поврзува со недостаток на цинк, елемент во трагови одговорен за акумулација на испарливи сулфурни соединенија. Цинкот помага во одржување на чиста уста без бактерии кои создаваат мирис. Фолната киселина во составот на производот се грижи и за свежината на устата со неутрализирање на дејството на анаеробните бактерии – главни виновници за кариес, проблеми со непцата и лош здив.

Пробиотската бактерија Bacillus coagulans се грижи за здравјето на желудникот и обезбедува здрава интестинална средина. Тие произведуваат млечна киселина и лачат масни киселини кои го стимулираат растот на други корисни микроорганизми. По внесувањето се забележува подобрување на обликот и бојата на столицата, намалување на фекалниот мирис и pH на столицата, регулирање на дефекацијата, кај лицата кои страдаат од запек. Бројот на „добрите“ цревни бифидобактерии значително се зголемил, додека бројот на „лошите“ Clostridium perfringens значително се намалил. Концентрациите на амонијак, индол и р-крезол во цревата се исто така намалени.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.