Dietpharm Остеопан плус таблети

(0 оценки и коментари)

510 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со калциум, витамин Д и К, цинк, бакар и лизин

Бренд:Dietpharm
Сподели:

Калциум- потребен е за одржување на нормални коски.

Витамин Д- допринесува за нормална апсорбција на калциумот и фосфорот и нормална размена на калциумот во крвта.

Цинкот, витамините Д и К допринесуваат за одржување на нормални коски.

Бакарот допринесува за одржување на нормални врзни ткива

Osteopan® Plus таблетите се наменети за одржување на здрави коски и врзни ткива.Посебно се препорачуваат на лицата во повозрасната животна доба

Начин на употреба:

1 таблета на ден со оброк со повеќе течност

Пакување:

30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Остеопан плус таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *