Dietpharm Хемеропротект крем против хемороиди

(0 оценки и коментари)

330 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Крема за олеснување на тегобите кај хемороидите, аналните фисури и проктитис.

Бренд:Dietpharm
Сподели:

Нема на залиха

Hemero Protect® кремата се препорачува кај проктолошките заболувања:

– за намалување на триењето за време на празнењето на цревата

– за ублажување на пецкањето, чешањето и крварењето

– за спречување на воспаленијата и отоците

– за намалување на болката

– за поддршка на зараснување на оштетената слузница на ректумот

Начин на употреба:

Кремата се нанесува 2 до 4 пати дневно, до колку е возможно, пред и после празнење на цревата. Измијте ги рацете пред и после примена на кремата

Пред нанесување исчистете го болното место. До колку употребувате апликатор, извадете го чепот и заштитната фолија на тубата и ставете го апликаторот наместо чепот. Претиснете ка тубата преку апликаторот додека не излезе мала количина од кремата која ќе ја размачкате преку апликаторот. Вметнете го апликаторот во анусот и полека стиснете ја тубата така да се кремата рамномерно распредели по болното место. Извадете го апликаторот од телото и потоа со прстот нанесете мала количина од кремата околу аналниот отвор. После употреба веднаш извадете го апликаторот и ставете го чепот. Темелно исчистете го апликаторот со вода и покријте го со соодветното капаче.

Пакување:

алуминиумска туба 30ml со апликатор за ректална употреба

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Хемеропротект крем против хемороиди”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *