SFD Nutrition Zinc таблети 60mg

(0 оценки и коментари)

460 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети Цинк 60mg

Категорија:
Бренд:SFD Nutrition
Сподели:

Цинкот е елемент кој се вбројува меѓу основните микроелементи кои мора да се обезбедат во исхраната. Учествува во многу промени и биохемиски процеси во човечкото тело. Тој е неопходен минерал и е вклучен во повеќето метаболички процеси во организмот. Како и другите минерали, така и цинкот треба да се конзумира редовно преку исхраната или како додаток. Тој игра многу важна улога во одржувањето на киселинско-базната рамнотежа.

– Помага за правилен раст и развој на организмот

– Обезбедува правилно функционирање на простатата и репродуктивните органи

– Помага да се одржи нормалниот вид и имунитетниот систем, а исто така помага да се заштитат клетките од оксидативен стрес

– Придонесува во контролата на дијабетесот и регулирањето на шеќерот во крвта

– Го забрзува заздравувањето на раните

– Помага во одржувањето на здрави коски, коса, нокти и кожа

– Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во репродуктивниот процес

– Помага во репарација на ткивото после вежбање, растот на мускулите и опоравување по тренинг

– Влијае на способноста за учење и памтење

– Помага во третман на обична настинка

– Помага во правилна функција на тироидните хормони, половите хормони и за одржување на нормалното ниво на глуктозата во крвта (инсулинот).

Начин на употреба: 1/4 таблета, се пие со чаша вода

Пакување:

120 таблети

Состојки: цинк лактат, сретства против згрудчување: магнезиумски соли на масни киселини, силициум диоксид; полнители: микрокристална целулоза, скроб

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “SFD Nutrition Zinc таблети 60mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *