-40%

Now L-OptiZinc® 30 mg Цинк Капсули рок 08.2024

(0 оценки и коментари)

558 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

L-OptiZinc® е форма на цинк во комбинација со аминокиселина метионин.

Истражувањата покажуваат дека овој производ добро се апсорбира и има подобар ефект во споредба со останите форми на цинк.

Availability: outofstock
Бренд:NOW
Сподели:

Нема на залиха

  • Имунолошка поддршка
  • Висока биорасположлива форма
  • Поддршка на ензимската функција
  • Со бакар

Пакување: 100 веге капсули

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно.

1 капсула содржи% Дневна вредност

Zinc
(from 170 mg L-OptiZinc® Monomethionine)
30 mg273%
Copper
(from 3 mg Copper Amino Acid Chelate)
0.3 mg33%

ПРЕДНОСТИ НА L-OptiZinc

  • Супериорна апсорпција и задржување
  • Супериорни антиоксидантни својства
  • Супериорна клеточна заштита
  • Здрав вид и нормална когнитивна функција
  • Здрава кожа, коса и нокти
  • Повеќе здравствени придобивки – од имунолошка функција до здравје на кожата

Цинкот се содржи во сите клетки и е одговорен за над 300 ензимски реакции во организмот. Важен во апсорпција на витамин А и одржување на нормално ниво на витамин Е во организмот, за силен имунолошки систем, за добра функција на половиот систем кај мажи и жени, за простата, потенција и неплодност, стимулира  и штити од алергии и кожни болести како псоријаза. Недостигот доведува до депресивни симптоми, мускулна атрофија, ниско ниво на тестостерон.

Неопходен е за формирање на колаген, суштинска компонента на сврзните ткива, вклучувајќи кожа и зглобна ‘рскавица. Исто така, цинкот е неопходен за многу органи и телесни системи да функционираат нормално, вклучително и скелетни, имунолошки, невролошки и ендокрини системи. Важен за чувството на вкус и мирис, одржување на нормално ниво на бакар како и кисело базна рамнотежа во организмот.

Цинкот е неопходен за синтеза на РНК / ДНК и меѓуклеточна сигнализација, има клучна улога во одбраната на телото од оксидативни процеси и за нормално стареење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Now L-OptiZinc® 30 mg Цинк Капсули рок 08.2024”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.