GaleVita Zinc 15mg x100 таблети

(0 оценки и коментари)

300 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Цинкот е антиоксидант кој е многу важен за нормалното функционирање на имунолошкиот систем и игра важна улога во синтезата на протеини. Важен е во синтезата на ДНК и РНК, како и за растот, делбата и созревање на клетките. Се смета за еден од најважните состојки за долговечност и квалитет на животот.

⚠️ Важно за пушачите – Цинкот се бори против кадмиумот, познат како еден од предизвикувачите на ракот на белите дробови и ракот на простата. Се препорачува да се користи една таблета Цинк-Zn со цел да се одржат:

Правилни функции на имунолошкиот систем
Когнитивни функции (меморија, концентрација, итн.)
Нормална синтеза на протеините
Да се очува здравјето на коски, кожа, коса и нокти
Подобра визија
Нормална плодност и репродукција !
Eдна таблета содржи 15 mg цинк.

 

Нема на залиха

Содржи:
100 таблети

Начин на употреба:
Во доза од една таблета на ден

Начин на чување:
Да се чува на температури од 25°C на суво месо заштитено од светло, во добро затворена кутија.

Напомена:
Да се чува надвор од дофат на мали деца. Препорачаните дневни дози да не се прекорачуваат. Додатоците во исхраната не се надоместок или замена на врамнотежената исхрана.
Врамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни за здравјето.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “GaleVita Zinc 15mg x100 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.