Форвита Кидс Цинк 10mg таблети

(0 оценки и коментари)

237 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Zinc

Таблети 10 mg

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се издава без рецепт

Придонесува за:

Одржување на нормалната функција на имуниот систем
Заштита на клетките од оксидативен стрес
Одржување на нормален вид
Одржување на здрава кожа, коса и нокти
Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во репродуктивниот период
Одржување на здрави коски
држување на когнитивните функции
Дозирање

Деца над 3 години и адолесценти до 18 години: една таблета од 10 mg дневно.

Состав

Една таблета содржи 10 mg Цинк во форма на цинк глуконат.

Состав                                                      1 таблета **                    (%) ПДВ
Цинк (Zn)                                               10 mg*
Цинк во форма на Цинк глуконат     100
* еквивалентно на Максимално дозволено дневно внесување

**%Препорачано дневно внесување

Не содржи: шеќер, засладувачи, вештачки бои, ароми, глутен, лактоза, конзерванси, натриум.

Пакување

90 таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Кидс Цинк 10mg таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.