Форвита Цинк 25mg таблети

(0 оценки и коментари)

340 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Zinc

Филм-обложени таблети 25 mg

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се издава без рецепт

Придонесува за:

Одржување на нормалната функција на имуниот систем
Заштита на клетките од оксидативен стрес
Одржување на нормален вид
Одржување на здрава кожа, коса и нокти
Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во репродуктивниот период
Одржување на здрави коски
Одржување на когнитивните функции
Дозирање

Возрасни и деца на возраст над 11 години: една таблета од 15 mg дневно.

Возрасни над 18 години: една таблета од 25 mg дневно.

Состав

Една филм-обложена таблета содржи 25 mg цинк.

Не содржи: шеќер, засладувачи, вештачки бои, ароми, глутен, лактоза, конзерванси, натриум.

Пакување

100 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Цинк 25mg таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.