Форвита Цинк 15mg таблети

(0 оценки и коментари)

253 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Zinc

Таблети 15 mg

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Се издава без рецепт

Придонесува за:

Одржување на нормалната функција на имуниот систем
Заштита на клетките од оксидативен стрес
Одржување на нормален вид
Одржување на здрава кожа, коса и нокти
Одржување на нормалната плодност и репродукција кај жените и мажите во репродуктивниот период
Одржување на здрави коски
Одржување на когнитивните функции
Дозирање

Возрасни и деца на возраст над 11 години: една таблета од 15 mg дневно.

Една таблета содржи 15 mg цинк.

Состав                                         1 таблета                                ** (%) ПДВ
Цинк (Zn)                                      15 mg*                                        150
Цинк во форма на Цинк глуконат

* еквивалентно на Максимално дозволено дневно внесување

**%Препорачано дневно внесување

Не содржи: шеќер, засладувачи, вештачки бои, ароми, глутен, лактоза, конзерванси, натриум.

Пакување

90 таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Цинк 15mg таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.