CH Alpha Plus 30 ампули

(0 оценки и коментари)

3,000 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

CH ALPHA PLUS

За зголемена активност и намалени болки во зглобовите.

Availability: instock
Бренд:CH Alpha
Сподели:

CH ALPHA PLUS

CH-Alpha Plus, овозможува олеснување од болки во зглобовите уште во првата недела од употреба.

Исто така е идеална за случаи на реуматоиден артритис!

CH-Alpha PLUS е иновативен производ што содржи биоактивни колагенски пептиди, Форгигел 5g, 0,5 g екстракт од шипка (Rosa Canina) и 25 мг селен.

Збогатувањето со екстрактот од шипка (RosaCanina) помага брзо да се ослободат болките во зглобовите и значително придонесува за подобрување на подвижноста на зглобовите.

Едно шишенце (вијала) CH-Alpha Plus на ден ја поддржува регенерацијата на зглобната ‘рскавица и брзо олеснување на болката.

Содржи биоактивни колагенски пептиди, уникатна колекција на протеини и аминокиселини, кои се основните градежни блокови на здравјето на зглобовите. За разлика од другите додатоци, CH-ALPHA Plus е природен производ со аминокиселински состав кој е идентичен со колагенот што се наоѓа во екстрацелуларната супстанција на зглобовите на телото. Тој е единствениот производ кој докажа дека ги активира хондроцитите, кои се одговорни за одржување на вонлеточната матрица. Студиите покажаа дека CH-ALPHA, како и CH-ALPHA Plus ја зголемува концентрацијата на колагенот тип II и протеогликаните преку ефектот што го извршува врз хондроцитите.

Погоден за:

– Луѓе кои носат товар.

– Луѓе кои страдаат од повторувачки активности што го ослабуваат телото.

– Луѓето со прекумерна тежина и оние што седат.

– Спортисти.

30 Ампули

Употреба: Една доза на CH-ALPHA Plus содржи 5 грама хидролизиран колаген во шишенце за еднократна употреба. Треба да пиете 1 шишенце на ден за поддршка на регенерацијата на ‘рскавицата.Студиите покажаа дека ова е најдобрата доза за регенерација на ‘рскавицата.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “CH Alpha Plus 30 ампули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.