CH Alpha Osteo 30 кесички

(0 оценки и коментари)

3,250 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

CH Alpha OSTEO
Создаден за да го одржува здравјето, стабилноста и флексибилноста на коските.

Availability: instock
Бренд:CH Alpha
Сподели:

CH ALPHA OSTEO

До околу 30-тата година, телото собира повеќе коскени материи отколку што губи. Во подоцнежните години, преовладуваат процесите на деградација.

Во исто време, коскеното ткиво сè повеќе опаѓа. Колагенот е основна компонента на ова ткиво, а исто така и скеле за калциум.

Овој производи содржи специјален биоактивен колаген пептид FORTIBONE®, кој го стимулира метаболизмот на коските и промовира минерализација на коските. CH-Alpha® OSTEO ги комбинира ефектите на колаген, калциум и витамин Д во еден единствен производ.

FORTIBONE® – ОНА ШТО НЕДОСТАСУВА ВО ОДРЖУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО НА КОСКИТЕ!

На коските им е потребно повеќе од калциум.

Суплементите со калциум ги има насекаде, но сепак се повеќе и повеќе луѓе страдаат од остеопороза и остеопенија.Коската е мешавина на минерални кристали содржани во колагенскиот матрикс. Сами по себе, кристалите се екстремно кршливи.

Исто како мостовите што се градат од бетон и челик, колагенот во коските е есенцијален за еластичност и флексибилност на коските. Многу е важно скелетниот систем да се одржува здрав.

Остеопорозата е состојба што се карактеризира со ниска коскена маса и микро-архитектонско пропаѓање на коскеното ткиво, што доведува до зголемување на кршливоста на коските и следствено, на висок ризик од фрактури.

Остеопенија, пак, како претходна, рана фаза на остеопороза, може да започне уште на возраст од 35 години, кога коскената маса прогресивно се намалува. Можноста од фрактури се зголемува со зголемување на возраста. Ризикот од здобивање со фрактура на коските се дуплира на секои десет години за двата пола.

FORTIBONE® ја стимулира синтезата на колагенскиот матрикс на коската.

Специфичните пептиди на FORTIBONE® ги стимулираат клетките на коската да ја зголемат синтезата на компонентите на коската, како што е колагенот.

Пептидите имаат еден вид на “ефект на сигнализирање“ на остеобластите да ја балансираат деградацијата на колагенот во екстрацелуларниот матрикс на коските, што е основа на минерализацијата на коските.

Дополнително, FORTIBONE® влијае на дегенеративниот процес што се одвива во коските, со тоа што ја намалува активноста на остеокластот. Резултат на тоа е значително повисока синтеза на колагенскиот матрикс на коската.

Клинички докажано дека го подобрува здравјето на коската.

Поединечни, перспективни, студии по принцип на случаен избор, плацебо-контролирани и двојно-слепи студии го покажаа потенцијалот на FORTIBONE®.

Во период од 12 месеци, 180 жени со редуцирана коскена маса учествуваа во терапија со дневна доза од 5 грама FORTIBONE® или плацебо. Беа измерени промените во дензитетот (густината) на коските во ‘рбетот и вратот на бутната коска, кај пациенти, со помош на DЕXA скенери.

Конзумирањето на FORTIBONE® покажа значителни промени во густината, дензитетот на коската.

Резултатите покажаа видливо покачување на минералната густина на коската, откако беше воведен FORTIBONE® како суплемент кај жени кои патат од остеопенија и остеопороза.Резултатите индицираат на анаболички ефект.

30 Кесички

Употреба: Една кесичка на ден растворете ја во 100мл вода и добро промешајте.

FORTIBONE® е најдобра опција за намалување на дегенерацијата на коските.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “CH Alpha Osteo 30 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.