BOSNA Rhinostop syrup 100 ML.

172 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Rhinostop сируп е наменет за олеснување на симптомите на настинка, грип или алергиски ринитис меѓу кои: зголемена секреција од нос, кивање, затнатост на носот и синусите, главоболка, болка во грло, болка во мускули и зглобови, висока телесна температура.

Пакување: 100 мл

Нема на залиха

Состав: 1 таблета содржи: парацетамол 101 мг, псеудоефедрин хидрохлорид 20,20 мг, хлорфенамин малеат 1,01 мг.

Дозирање и начин на употреба:

Деца на возраст од 6-12 години: Една мерна лажичка (5 мл) Rhinostop® сируп на секои 6 часа.

Деца на возраст над 12 години: Три мерни лажички (15 мл) Rhinostop® сируп на секои 6 часа.

Доколку возрасни пациенти сакаат да го употребуваа лекот Rhinostop® сируп, за нив важат истите препораки за дозирање како за педијатриските пациенти на возраст над 12 години. Кај пациенти со слабо до умерено нарушување на функцијата на бубрегот се препорачува интервалот помеѓу поединечните дози да се продолжи до 8-12 часа.

Посебни предупредувања за дозирањето и начинот на употреба: деца на возраст од 6-12 години не смее да го употребуваат лекот Rhinostop® сируп подолго од 5 дена без претходно да се побара совет од доктор.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.