BOSNA Парацетамол сируп, 100 мл

159 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Парацетамол сирупот ги ублажува болките при проникнување на забите, забоболка и болка во грлото. Исто така, ја намалува покачената телесна температура која често е поврзана со настинка и грип, со детските заразни заболувања, како што се сипаници, голема кашлица, мали сипаници и заушки, и за лекување на покачена температура по вакцинирање.

Пакување: 100 мл

Состав: 5 мл сируп содржи: 120 мг парацетамол.

Дозирање и начин на употреба: Парацетамол сирупот е наменет за перорална употреба. За дозирање на сирупот се користи дозирна лажичка со волумен од 5 мл, градуирана на 2,5 мл. Не употребувајте повеќе од 4 дози од лекот во тек на 24 часа.

Лекот да се употребува во интервал од најмалку 4 часа помеѓу дозите.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.