Dietpharm Биотин таблети за џвакање

(0 оценки и коментари)

225 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Таблети за здрава коса,кожа и слузница

Dietfarm Биотин е додаток во исхраната со биотин. Наменети се за одржување на здрава кожа,коса и слузница.

Биотинот може да се најде во жолчката од јајце, месо, грав и риба, но во наголем дел од намирниците не е биорасположлив. Како нутриент е важен за здравјето на косата.

Содржи: (2 таблети)

Biotin (D-biotin) 300 µg

Начин на употреба:

Наутро и навечер по една таблета. Таблетите може да се земаат најмногу 3 до 4 месеци.

Пакување:

30 таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Биотин таблети за џвакање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *