BERLIN-CHEMIE Prostamol Uno x 30 cps

804 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Prostamol uno содржи екстракт од плодови од џуџести палми (Serenoa repens, Serenoa serrulata) кој е хербален лек кој се користи за лекување на простатата.

Prostamol uno се користи за лекување на нарушувања на мокрењето (тешкотии при празнење на мочниот меур) кај мажи со бенигно зголемување на простатата (бенигна хиперплазија на простатата), стадиуми I и II.

Состав.

Активната супстанција е мек алкохолен екстракт од Serenoa repens. Секоја мека капсула содржи мек алкохолен екстракт од Serenoa repens (9 – 11:1) 320 mg. Растворувач за екстракција: етанол (96%). Останатите компоненти се: желатин сукцинат, глицерол, титаниум диоксид (Е 171), жолт железен оксид (Е 172), црн железен оксид (Е 172) и карминска киселина (Е 120).

Дози и начин на администрација.

Секогаш земајте го овој лек точно како што е опишано во ова упатство или како што ви кажал вашиот лекар или фармацевт. Разговарајте со вашиот лекар или фармацевт ако не сте сигурни.

Препорачаната доза е 1 мека капсула Prostamol uno дневно во исто време секој ден. Проголтајте ја меката капсула цела со доволно течност, после оброк.

Времетраењето на терапијата зависи од природата, тежината и еволуцијата на болеста и не е временски ограничено. Ве молиме разговарајте со вашиот лекар за ова.

Мерки на претпазливост.

Prostamol uno ги подобрува симптомите само ако имате зголемена простата. Не го лекува проширувањето. Затоа, редовно одете на лекар.

Треба да посетите лекар особено ако:

? Во урината има крв.

? Урината постојано капе поради преполнет мочен меур (уринарна инконтиненција).

? Имате болен нагон за мокрење со неможност за мокрење (акутна уринарна ретенција).

Специјални предупредувања.

Возење возила и ракување со машини

Prostamol uno нема никакво или занемарливо влијание врз способноста за возење или ракување со машини.

Пакување. Кутија со 2 плускавци PVC-PVdC/Al од 15 меки капсули секоја.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.