BERLIN-CHEMIE Мezym forte 10000 tbl. x 20

358 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Благодарение на гастроотпорните таблети во розова боја, речиси рамни со заоблени рабови, таблетите отпорни на гастро лесно се голтаат. Не џвакајте и не кршете гастрорезистентни таблети.

Гастро-отпорните таблети се покриени со филм отпорен на киселина кој не се раствора во желудникот. Благодарение на оваа специјална обвивка, ензимите на панкреасот можат безбедно да патуваат низ желудникот до тенкото црево каде што се ослободуваат и стануваат активни.

Пред употреба, детално прочитајте ги упатствата! Консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт за индикациите, мерките на претпазливост и несаканите реакции на лекот.

Нема на залиха

ВидТаблети
ВозрастЗа возрасни
Земјана потеклоГерманија
Вид на продуктМедицина
Активни супстанцииPancreatis pulvis

Дозата треба да одговара на сериозноста на панкреасната инсуфициенција. Ве молиме консултирајте се со вашиот лекар во врска со дозата. Доза на липаза по оброк од 20.000 – 40.000 Ph. Евра. единица / по таблета се препорачува како општо упатство за дозирање, но може да биде повисоко од наведениот опсег.

Зголемувањето на дозата треба да се прави само под медицински надзор, со цел да се подобрат симптомите на варење (на пр. стеатореја, стомачни болки, тежина или камења во желудникот, надуеност и тврд стомак итн.).

Кога земате гастрорезистентни таблети, не треба да се надминува дневната ензимска доза од 15.000-20.000 единици липаза на килограм телесна тежина.

Особено кај пациенти со цистична фиброза, дозата не смее да биде поголема од потребната доза за адекватна апсорпција на маснотии, земајќи ја предвид количината и составот на оброкот.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.