BERLIN-CHEMIE Flavamed 15 mg/5 ml syrup, 100 ml

276 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Активната состојка на Flavamed за деца е амброксол хидрохлорид, лек кој ја разредува флегмата и се користи за лекување кашлица и настинка. Амброксол хидрохлорид се користи за лекување на продуктивна кашлица кај болести на белите дробови и бронхиите. Флавамед за деца е наменет за деца од две години, адолесценти и возрасни. Кај децата, флегмата се лачи со помош на флавам течности, кои можат да ја ублажат кашлицата. Доколку не се чувствувате подобро или полошо по 4-5 дена, треба да се консултирате со вашиот лекар.

Availability: instock
Бренд:BERLIN-CHEMIE
Сподели:
ВидСируп
ВозрастЗа деца

За тинејџери

ПолЗа жени

За мажи

Земја на потекло

Германија

Вид на производи

Медицина

Активни супстанции

Ambroxoli hydrochloridum

За деца на возраст од 2 до 5 години, земете ½ лажичка со 2,5 ml перорален раствор 3 пати на ден (одговара на 7,5 mg амброксол хидрохлорид или 22,5 mg амброксол хидрохлорид 3 пати на ден). За деца од 6 до 12 години, земајте 1 топка со 5 ml перорален раствор 2-3 пати на ден (одговара 2-3 пати на 15 mg амброксол хидрохлорид или од 30 до 45 mg амброксол хидрохлорид на ден).

Активната состојка е амброксол хидрохлорид. 1 ml перорален раствор содржи 3 mg амброксол хидрохлорид. Секоја топка која содржи 5 ml перорален раствор содржи 15 mg амброксол хидрохлорид.Други состојки: раствор на сорбитол (Е420) (некристален), бензоева киселина, глицерин (85%), хидроксиетил целулоза, вкус на малина, прочистена вода.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.