Medela Swing Maxi™ – двојна електрична пумпа за гради
swing maxi pumpa medela

Medela Swing Maxi™ – двојна електрична пумпа за гради

(0 оценки и коментари)

17,300 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

АКЦИЈА


СО СЕКОЈА КУПЕНА Swing Maxi™ – двојна електрична пумпа за гради ДОБИВАТЕ ГРАТИС ГРАДНИК Sleeping bra И ЧЕТКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ШИШЕ

 

Новата Swing Maxi™ двојна електрична пумпа за гради е компактна и лесна за употреба со подобрена мобилност за одлично да се вклопи во вашиот животен стил.

Повеќе млеко за пократко време.

Исто како и претходната пумпа Swing Maxi Flex, новата Swing Maxi е двојна електична пумпа која ви овозможува да измолзете мајчино млеко од двете гради истовремено за да го направите измолзување за двојно побрзо време. Исто така, докажано е дека измолзувањето на двете гради истовремено дава до 18% повеќе млеко.

Шифра: ME 101041615
Availability: instock
Бренд:Medela
Сподели:

Технологијата на Двофазното измолзување.

За време на доењето, бебињата започнуваат со брзо цицање за да го стимулираат рефлексот на исфрлање на млекото. Штом млекото ќе почне да тече, бебињата се менуваат во побавен, индивидуален ритам за навистина да се нахранат. Технологијата 2-Phase Expression® на Medela го имитира природниот ритам на цицање на бебето – прва фаза на брзо измозлување за да го стимулира протокот на млеко, а потоа втора побавна фаза за да обезбеди оптимален проток на млеко.

PersonalFit Flex- Инки за гради.

Инката за гради PersonalFit Flex со агол на отворање од 105 степени, мек раб и овална форма за подобро вклопување на секоја града, врши помал притисок врз вашите млечни канали од традиционалните инки за гради, и дава резултати на поефикасно и поудобно искуство на измолзување. Повеќе удобност за вас, до 11,8% повеќе млеко за вашето бебе- клинички докажано. Вклучени се две големини на инки за гради: 21 mm и 24 mm.

Измолзувајте се каде и да сте, дури и кога нема достапна струја.

Со најсовремениот USB C конектор, вградена батерија се полни многу побрзо во споредба со приклучокот за микро USB, и која трае до шест сесии на измолзување кога е целосно наполнета.

Лесна и без мака.

Swing Maxi има девет однапред програмирани програми кои можете да ги изберете и контролирате со помош на четири копчиња кои се лесни за употреба. Изградена со помалку делови, двојната електрична пумпа за гради Swing Maxi се склопува многу лесно и чистењето и е едноставно.

  • Со двојно измолзување добивате до 18% повеќе млеко за пократко време;
  • Технологијата 2-Phase Expression® го имитира природниот ритам на цицање на вашето бебе;
  • PersonalFit Flex™ инка за гради за зголемена удобност и 11,8% повеќе млеко. Вклучени се 2 големини;
  • Подобрена мобилност: вградена батерија на полнење која ќе ви овозможи и до 6 сесии на измолзување со едно целосно полнење на батеријата;
  • Брзо полнење на батеријата со USB тип C приклучокот, во споредба со приклучокот за микро-USB;
  • Лесна за користење: само со 4 копчиња и 9 однапред програмирани програми;
  • Лесно се склопува и чисти благодарение на само неколку делови;
  • Многу  потивка во споредба со претходната генерацијана пумпи на Медела, помалку од 45 dB на максималното ниво на вакуум;
  • Затворен систем кој спречува влез на мајчино млеко во цевката;

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Medela Swing Maxi™ – двојна електрична пумпа за гради”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.