Medela Swing Flex- Електрична пумпа за измолзување

(1 оценка и коментар)

9,980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Повеќе млеко за помалку време.

За мајки кои сакаат да се измолзат брзо и ефикасно. Насекаде и во секое време. Идеално за мајки кои дојат и сакаат да го споделат хранењето со нивниот партнер, треба да одат на состанок, или едноставно им треба одмор.

 

Availability: instock
Бренд:Medela
Сподели:

ДВОФАЗОВНА ТЕХНОЛОГИЈА: чувство на природно измолзување како да цица бебето
Hовата PersonalFit Flex инка: мајките ќе имаат сосема ново искуство на измолзување кое може да се прилагоди на индивуални потреби. Повеќе млеко и удобност, тестирано од мајките.
Удобра, ефикасна и лесна за употреба
ПОСАКУВАНИ ОД МАЈКИТЕ, ПРЕПОРАЧАНИ ОД ДОКТОРИТЕ: Водечки бренд во светот со истражувања за доење, Медела работи со научници за мајчиното млеко повеќе од 60 години и е број 1 избор за болниците и здравствените работници ширум светот. Нашите повеќе наградени пумпи за измолзување и додатоци се користат и сакаат од мајки во над 100 земји.
Со новата PersonalFit Flex инка мајките ќе имаат сосема ново искуство на измолзување кое може да се прилагоди на индивуални потреби. Нов дизај благодарение на тимот на научници и мајки кои дојат, оваа инка може да се адаптира на формата на градата за повеќе удобност и ефикасност и да го засили протокот на млеко со што ќе спречи притискање на млечните канали. Овална форма која може да се ротира за 360с, со мек, мазен и флексибилен раб. Резултат? Многу удобно и ефикасно измолзување, обликувано според вашата форма.
Пумпите на Медела се дизајнирани да го направат доењето полесно, и да можете да го доите бебето што подолго со вашето мајчино млеко.
Начин на употреба: Задолжително прочитајте го Упатството за употреба. Состав: пластика. НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Двофазно измолзување кое го имитира природниот процес на доење и врши стимулација за создавање и одржување на мајчино млеко. Уникатна технологија развиена врз база на клинички истражувања спроведени во соработка со Универзитетот на Западна Австралија, Перт, Австралија со ефикасност потврдена од многу болници и мајки во светот.

  1. Мануела

    Стојам зад се што е напишано во описот и е најдобра инвестиција што ја имам направено откако се породив.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.