Medela PureLan Nipple Cream- Ланолин крема за брадавици

(1 оценка и коментар)

430 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Идеална крема која ги штити брадавиците од сушење за време на бременост, доењето и лактација и помага да се надополни природната маснотија која е намалена со честото доење.
Нема потреба од отстранување пред доењето. Не остава траги на облеката.
Пурелан кремата е многу безбедна, може да се користи и за сува бебешка кожа(пр.кај потсечени усни и суви ноздрви при прекумерено секнење при настинка)

Упатство за употреба и подготовка на брадавки: Измијте ги рацете пред употреба. По доењето, исцедете малку млеко и размачкајте преку брадавиците и околу нив и оставете да се исуши. Потоа нанесете мала количина од PuleranTM100. Не треба да се отстранува пред доењето.

Состав: 100% ултра чист ланолин UPS/ EP1.Природен, без адитиви и конзерванси. 1USP:U.S. Phaemacopoela; EP:European Phaemacopoeia.

Шифра: N/A
Availability: instock
Бренд:Medela
Сподели:
Исчисти

100 % чист ланолин за природна нега за осетливи и суви брадавици, хипо-алергена и без вештачки адитиви и конзерванси.

  1. Мими

    Оваа крема за нас има толку поголема намена освен за брадавици да не знам од каде да почнам, засега ја имам користено и на други суви места на телото и лицето и делува за многу краток период, едноставно незаменлива.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.