medela-persona-fit-inka-m
medela personal fit L
medela personal fit XXL

Medela Personal Fit Breast Shield Инка за гради – големини M, L и XXL

(0 оценки и коментари)

977 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Personal Fit Breastshield –Различните големини S(21мм),M(24мм) и L(27мм) овозможуваат да ја одберете точната големина која е соодветна на вашите потреби.Поставете ја брадавицата во центарот на инката и нежно притиснете.Вклучете ја пумпата и ако е вистинската големина, ќе забележете дека брадавицата е во центарот на тунелот и се движи слободно. Доколку брадавицата се трие странично, тогаш таа е мала и пробајте со поголема инка. Доколку освен брадавицата во тунелот на инката се вовлекува и дел од ареолата, тогаш таа е голема и пробајте со помала.

Шифра: МЕ008.0338
Availability: instock
Бренд:Medela
Сподели:

Состав :пластика.

НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).Од хигиенски причини, производот не може да се врати по отворањето.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Medela Personal Fit Breast Shield Инка за гради – големини M, L и XXL”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.