Medela Кеси за замрзнување на мајчино млеко

(1 оценка и коментар)

1,380 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Кеси за безбедно и хигиенско чување и замрзнување на мајчино млеко.
Зазема помалку простор отколку чување во шишиња.
Двојните ѕидови на кесата обезбедуваат долгорочно складирање.
Претходно стерилизирани.
Патентот за затварање прави кислородна бариера што го заштитува мајчиното млеко не дозволувајќи тоа да ги загуби скапоцените хранливи материи.
Дното на кесата е така направено за истата да може да стои исправено безбедно и самостојно.

Availability: instock
Бренд:Medela
Сподели:

Пакување: 25 кеси

  1. Винка

    Лесни за употреба и доволно количини за залиха што не зафаќаат премногу место во фрижидер и сметам дека е супер изум.

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.