-40%

Vitagold Максофен – 30 капсули Maxofen

(0 оценки и коментари)

894 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со хеликс комплекс максима, Serrazimes®, уридин, босвелија, куркума, пиперин и витамини од групата В.

Има исклучително поволни ефекти и придонесува за нормално функционирање на мускулно-скелетниот систем (зглобови, лигаменти, тетиви, коски и сл.), периферниот нервен систем, ‘рбетот и грбот.

Хеликс комплекс максима содржи лиофилизирани протеини, кавијар и слуз од полжави. Докажано е дека тие содржат специјален протеин, наречен алантоин, како и други гликопротеини и глукозаминогликани.

Serrazimes® е протеолитска ензимска мешавина од Aspergillus oryzae, Aspergillus melleus и малтодекстрин.

За максимална ефикасност, при создавањето на Максофен се употребуваат специјални ентеросолвентни капсули кои што овозможуваат активните компоненти да се пренесат преку киселата средина во желудникот за да може да се обезбеди нивно апсорбирање во тенките црева. На тој начин Максофен обезбедува оптимална концентрација на сите компоненти за да се постигне комплексно дејство.

Начин на употреба: се препорачува по 1 капсула дневно, 30 минути пред јадење. Пакување: Максофен 30 капсули по 436 mg.

Состав: Куркума (Curcuma longa), хеликс комплекс максима (лиофилизиран протеин од полжав, лиофилизиран кавијар од полжав, лиофилизиран слуз од полжав), уридин монофосфат, екстракт од босвелија серата (Boswellia serrata), витамин В12 (цијанокобаламин), фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина), пиперин (Piper nigrum), Serrazimes® (протеолитска ензимска мешавина од Aspergillus oryzae, Aspergillus melleus и малтодекстрин), агенси против слепување – магнезиум стеарат и микрокристална целулоза.

Квантитативни и квалитативни информации:

Максофен

Состав на 1 капсула (максимална дневна препорачана доза)

% од референтните вредности

Куркума

100 mg

**

Хеликс комплекс максима

(лиофилизиран протеин од полжав, лиофилизиран кавијар од полжав, лиофилизиран слуз од полжав)

50 mg

**

Уридин монофосфат

50 mg

**

Екстракт од Босвелија

50 mg

**

Serrazimes®

66 mg

**

Пиперин

5 mg

**

Фолна киселина

400 µg

200 %

Витамин В12

3 µg

120 %

**се уште нема дневна препорачана доза.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitagold Максофен – 30 капсули Maxofen”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.