-40%

Vitagold Флексалгин – 30 капсули Flexalgin

(0 оценки и коментари)

894 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со 4 патентирани клинички тестирани состојки ApresFlex® B-2Cool® CurcuWINTM FlexiGoTM

B-2Cool®

B-2Cool® е природна состојка што обезбедува природен (нативен) колаген тип II, добиен од градната коска на птици преку високотехнолошки процес преку кој се зачувуваат активните делови на молекулите на колаген.

Каква е разликата помеѓу хидролизиран колаген и природен колаген тип II B-2Cool®?

B-2Cool® не е хидролизиран и се карактеризи со специфична тродимензионална структура. Ова го објаснува уникатниот механизам на делување. B-2Cool® делува како имуно медијатор, со што нативниот колаген тип II се препознава од имунолошкиот систем како природна компонента и го деактивира имунолошкиот одговор на организмот против сопствениот колаген.

Благодарениеа на овој специфичен механизам на делување е потребна исклучително мала дневна доза од само 40 mg.

ApresFlex®

ApresFlex® е патентиран висококвалитетен екстракт од босвелија стандардизиран до 20% ацетил-11-кетобета-босвелиска киселина (АКВА). Босвелијата е позната уште и како „Индиски лијан“, дрво чии што плодови поседуваат корисни компоненти за зглобовите. ApresFlex® се разликува од другите екстракти од босвелија со извонредна биорасположливост. Утврдено е дека таа е неколку кратно подобра што допринесува за позитивен ефект уште по само 5 дена од нејзиното внесување.

FlexiGoTM

FlexiGoTM претставува патентиран високо ефикасен екстракт од корен на ѓаволска канџа. Екстрактот во FlexiGoTM е ектрахиран преку специјална технологија на водена ектракција кое што овозможува зачувување на активните компоненти на максимално ниво и соджи многу биолошко активни компоненти.

CurcuWINTM

CurcuWINTM е патентиран куркумин со низа корисни својства за организмот. За разлика од повеќето екстракти од куркума, CurcuWINTM се одликува со многу подобра апсорпција и биорасположливост.

Availability: instock
Бренд:Vitagold
Сподели:

Додаток во исхраната со 4 патентирани клинички тестирани состојки ApresFlex® B-2Cool® CurcuWINTM FlexiGoTM .

Состав: Стандардизиран екстракт од кора на бела врба – 15% салицин (Salix Alba L.), CurcuWINTM (екстракт од корен на куркума (Curcuma longa L.) стандардизиран до мин.20% куркуминоиди), ApresFlex®(екстракт од Босвелија (Boswellia serrata) стандардизиран до мин.20% ацетил-11-кетобета-босвелиска киселина, витамин С (аскорбинска киселина), FlexiGoTM (екстракт од корен на ѓаволска канџа (Harpagohytum Procumbens) стандардизиран до 18% харпагозид и 30% иридоиди), B-2Cool® (природен колаген тип II – пилешки), хијалуронска киселина 40-60 K Da, агенси против слепување – магнезиум стеарат и микрокристална целулоза, желатински капсули.

Квантитативни и квалитативни информации:

Флексалгин

Додаток во исхраната

Состав на 1 капсула

Состав на 2 капсули (максимална дневна препорачана доза)

% од референтните вредности

B-2Cool® природен колаген тип II20 mg40 mg**
CurcuWINTM стандардизиран екстракт од куркума,

од кој 20% куркуминоиди

125 mg

25 mg

250 mg

50 mg

**
ApresFlex® стандардизиран екстракт од Босвелија

Од кој 20% ацетил-11-кетобета-босвелиска киселина

50 mg

10 mg

100 mg

20 mg

**
FlexiGoTM стандардизиран екстракт од ѓаволска канџа

Од кој што харпагозид

25 mg

4,5 mg

50 mg

9 mg

**

Стандардизиран екстракт од кора на Бела врба

Од кој што салицин

170 mg

25,5 mg

340 mg

51 mg

**

Витамин С

25 mg50 mg62.5 %

Хијалуронска киселина

20 mg40 mg**

** се уште нема дневна препорачана доза

Начин на употреба: На почеток внесувајте по 2 капсули дневно, 1 наутро и 1 навечер 20-30 минути пред јадење. За одржување на нормалната состојба на локомоторниот систем – по 1 капсула дневно, 20-30 минути пред јадење.

Начин на чување: да се чува на темно и суво место до 25 °C. Не се препорачува на деца, бремени жени и доилки. Да се чува на место недостапно за мали деца! Да не се надминува дневната препорачана доза! Производот не е лек! Производот не претставува замена за разновидна и балансирана исхрана! Пакување. 30 капсули. Нето тежина: 16,50 g (±5.0)%.

Контраиндикации: при чувствителност на некоја од состојките. Несакани дејства: не се забележани во препорачаните дози. 

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitagold Флексалгин – 30 капсули Flexalgin”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.