Vitabiotics Visionace Original капсули x30

(0 оценки и коментари)

900 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Хранлива нега за нормален вид

Visionace е формула базирана на истражување која е развиена од експерти на Vitabiotics. Visionace Original содржи 23 микронутриенти вклучувајќи витамини А, Б2 и цинк, кои придонесуваат за одржување на нормален вид, плус екстракт од боровинка и лутеин естери.

Availability: outofstock
Категорија:
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Нема на залиха

Visionace е формулиран со користење на најновите научни истражувања во исхраната и нормалниот вид. Тој претставува единствен суплемент во Обединетото Кралство за очи кои биле тестирани во објавените двојно слепи испитувања и кои биле предмет на целосна докторска дисертација. За време на плацебо – контрола, истражувањата над студија од страна на Одделот за науката на видот при Универзитетот Гласгој Каладониан, хранливите материи во Visionace како витамините А, Б2 и цинк се пронајдени како помагател во одржување на нормален вид.
Visionace ги содржи сите пронајдени хранливи материи кои се пронајдени како корисни во студијата AREDS (бета каротен, витамин Ц и Е, цинк и бакар), плус многу други хранливи материи.

Идеален за оние кои користат контактни леќи

Visionace може да се користи од страна на оние кои носат контактни леќи или оние кои работат долги часови на компјутер. Витаминот А, рибофлавинот (витамин Б2) и ниацинот (витамин Б3) помагаат за одржување нормални мукозни мембрани. Конјунктивата е тенка деликатна мукозна мембрана која го опфаќа предниот дел од очите и, исто така, линиите и внатрешната страна на очните капаци.

Заштита на клетките

Visionace Original содржи витамини Ц и Е, плус минерали на цинк и селен, кои придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Со текот на годините, важно е да се намали изложеноста на ретината и леќата од УВ светлина, чадот и загадувањето.

Сеопфатна поддршка за видот

Како што витамините А, Б2 и цинк придонесуваат за одржување на нормален вид, Visionace Original содржи витамин Б1, рибофлавин (витамин Б2), Б6, Ц, ниацин (витамин Б3) и бакар кои придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем. Ретината содржи највисоки концентрации на цинк додека Visionace Original обезбедува 150% од препорачаната дневна доза.

Напредна сеопфатна формула

Visionace Original е погоден за вегетаријанци и содржи високо квалитетни природни лутеин естери. Visionace исто така, содржи широк спектар на витамини, минерали и хранливи материи, како што се бакар и селен кои го поддржуваат нормалното функционирање на имунолошкиот систем, како и тиамин (витамин Б1) кои придонесува за нормална функција на срцето. Не се потребени дополнителни мултивитамини.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Visionace Original капсули x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.