Vitabiotics Pregnacare plus двоен пакет (28 таблети+28 капсули)

(0 оценки и коментари)

1,230 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Уште поголема хранлива грижа за мајката и бебето

Pregnacare Plus двоен пакет се состои од целосно оригинални сеопфатни мултивитамински таблети, кој обезбедуваат хранливи материи за бременост вклучувајќи го препорачаното ниво од 400 mcg фолна киселина и 10 mcg витамин Д како што се препорачува од страна на Министерството за здравство на Обединетото Кралство за време на бременоста и доењето, плус дополнителни Омега-3 капсули за да се обезбеди богат извор на докозахексаеноична киселина (ДХК) што придонесува за нормален развој на мозокот и очите при развојот на фетусот **.
Важно: Некои формули за бременост не вклучуваат точно 10mcg витамин Д, како што се препорачува од страна на Министерството за здравство на Обединетото Кралство за време на бременоста и доењето.
Pregnacare Plus се специјално развиени, така што идните мајки да ги исполнат нивните дополнителни барања за исхрана, без конфузија околу тоа кои суплементи да се земе.

Availability: instock
Категорија:
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Pregnacare Plus содржи
28 x Pregnacare мулти – хранливи таблети со по 400mcg фолна киселина

Pregnacare таблетите содржат внимателна формулација од 19 хранливи материи кои се важни и за мајката и бебето. Pregnacare се внимателно изработени од страна на експерти, така што сите нивоа на состојки се во рамките на безбедното ниво за бременост и се умерени, а не прекумерни. Тие вклучуваат витамин Б12, плус витамин Д и фолна киселина во точно ниво како што се препорачува за развој на нероденото бебе. Дополнителното внесување на фолна киселина го зголемува мајчиниот статус на фолати †. Нискиот мајчин статус на фолати е фактор на ризик за развој на дефекти на невралната туба кај фетусот во развој.

28 x Омега-3 капсули со 300mg докозахексанонска киселина

Капсулите содржат висока чистота на рибино масло, кој e богат извор на важни Омега-3 масни киселини како докозахексанонска киселина и еикозапентанонска киселина. Докозахексанонската киселина е особено важна во текот на бременоста, бидејќи придонесува за нормален развој на мозокот и очите на фетусот **.
Една Pregnacare Омега-3 капсула дневно обезбедува 300mg докозахексанонска киселина, точно ниво препорачанo од меѓународни експерти во липидната исхрана *** за бремени жени и доилки, плус 60mg еикозапентанонска киселина.
Pregnacare Plus не содржи рибино масло со извори од туна, ајкула, сабјарка или марлин. ОФУ на Обединетото Кралство ги советува бремените жени и жените кои имаат намера да забременат да се избегнат ајкули, марлин и сабјарка, и да не јадат големи количини на туна.

Витаминот Д во бременост

Министерството за здравство на Обединетото Кралство советува суплемент од 10mcg витамин Д за време на бременост и доење, кој износ е точно обезбеден во Pregnacare.

Витамин Е во бременост

Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес. Pregnacare содржи ниско препорачлива доза од 4mg. Ова е исто така присутна во природна форма која подобро се апсорбира од страна на мајката отколку синтетичкиот витамин Е.

Важноста на Омега-3 масните киселини

Возрасните можат да добијат докозахексанонска киселина и еикозапентанонска киселина индиректно преку преобработување на есенцијалната масна киселина алфа-линоленска киселина (АЛК), присутна во растителни масла, како што се лен но овој процес е многу неефикасен. Рибините масла обезбедуваат многу повеќе сигурен, директен извор на докозахексанонска киселина и еикозапентанонска киселина. На фетусот и новороденчето во почетокот на животот му требаат овие масни киселини директно од причина што тие имаат ограничена способност да ce преобработуваат во есенцијални масни киселини за поактивен долг синџир на масни киселини, како што е докозахексанонската киселина.

Развој на мозокот и очите

Докозахексанонската киселина е доминантна масна киселина во централниот нервен систем, што се наоѓа во структурните ѕидови на мозочните клетки. За чудо, мозокот на фетусот е составен од 60% масти, од кои 40% се докозахексанонска киселина . Постои голем пораст на навлегувањето докозахексанонска киселина од плодот и соодветно зголемување на церебралната содржина на докозахексанонската киселина во текот на последниот триместар од бременоста и во првите месеци по пораѓањето. При раѓањето тежината на мозокот на бебето е околу 70% од тежината на мозокот на возрасен ; 15% од растот на мозокот се појавува за време на детството и предучилишните години.
Докозахексанонската киселина е важна во текот на овој период на развој. Докозахексанонската киселина се наоѓа во уште поголема концентрација во ретината, каде што придонесува до 60% од содржината на масни киселини.

Одржување на здравјето на мајката

За време на бременоста, фетусот кој расте и плацентата може да зголеми одредени барања за исхрана кај мајките. Може да биде тешко да се задржи ова барање преку самата исхрана. Pregnacare со гордост работи во партнерство со Кралскиот колеџ за акушерки за одржување на здравјето на мајките и бебињата со зголемување на свеста за придобивките од добра исхрана.

Загарантиран квалитет и чистота

Она што мајката го троши се пренесува за развој на детето, па затоа само најчистата фармацевтска класа на рибино масло произведено во Норвешка, се користи во Pregnacare Plus капсулите. За да се обезбеди максимална корист, маслото е внимателно концентрирано да ја зголеми својата содржина на докозахексанонска киселина и еикозапентанонска киселина и понатаму се прочистува. Секоја серија поминува низ ригорозни тестирања, контроли и целосно во согласност со строгите ЕЗ и СЗО правила за загадувачите на животната средина.
Маслото од природен лимон е додадена во школката на Pregnacare Plus капсулите како миризлива маска за жените кои сметаат дека е тешко да се земаат суплементи од рибино масло.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Pregnacare plus двоен пакет (28 таблети+28 капсули)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.